Strona główna|Sklep|Piosenki|Demo|W mediach|Galeria|Pomoc|Blog|Koszyk

FAQ - Pytania i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Dlaczego paczki muszą być wielokrotnością 10 utowrów?

Z uwagi na opłaty nakładane przez organizacje kontroli praw autorskich wybraliśmy najkorzystniejszy model opłat umożliwiający zachowanie korzystniej ceny dla klienta.

Jak pobrać i zainstalować grę?

Aby zainstalować grę pobieraną razem z piosenkami na systemach Windows Vista i 7 należy:

 • pobrać program z przesłanego linka
 • uruchomić go akceptując monit "podniesienia uprawnień"
 • zalogować się
 • pobrać grę razem z piosenkami, po zainstalowaniu gry piosenki automatycznie zostaną do niej dodane
 • automatycznie utworzony katalog "Domowe Karaoke" razem z pobranym programem do logowania należy zapisać jako tzw. "kopię bezpieczeństwa" na nośniku zewnętrznym np. płyta DVD

Ponowna instalacja wcześniej pobranych piosenek z grą

 1. Na Pulpicie należy zapisać folder "Domowe Karaoke" z pobranymi piosenkami i instalatorem (katalog" songs", install.log, Domowe_Karaoke.exe) oraz program Domowe_Karaoke_pobierz.exe
 2. Następnie należy uruchomić program znajdujący się na Pulpicie: Domowe_Karaoke_pobierz.exe, bez podawania loginu i hasła kliknąć "OK".
 3. Pojawi się info: "Znaleziono instalator programu Domowe Karaoke. Czy chcesz teraz rozpocząć instalację?"  klikam OK
 4. Instaluję grę, instalują się kodeki po czym wywoływany jest scalacz - UWAGA: należy wcisnąć "Anuluj"
 5. W oknie widoczne będą instalacje piosenek
 6. Po dodaniu wszystkich pojawi się informacja: "Instalacja zakończona pomyślnie"
 7. Gra jest dostępna w Menu Start i na Pulpicie jeżeli taka opcja została wybrana.

Poprawne działanie downloadera - .Net

 Do poprawnego działania programu Domowe_Karaoke_pobierz.exe wymagane jest posiadanie zainstalowanego programu .NET Framework 4 dostępnego na stronie microsoft.

Brak menu lub czarny ekran po wyświetleniu animacji 3e i intro Domowego Karaoke

 Po zainstalowaniu programu na systemie Windows 7 lub Vista, uruchomieniu wyświetlana jest animacji 3e (burza) i intro Domowego Karaoke (czerwony tunel) a następnie zamiast menu początkowego widoczny jest czarny ekran. Ewentualnie w tytułach piosenek lub nazwach wykonawców brakuje polskich znaków. Problem wynika z faktu ustawień formatu dat, walut itp. na inny niż polski. Należy otworzyć okno Region i język (należy nacisnąć klawisze Ctrl+Esc, wpisać region i język i wybrać odpowiedni skrót do programu; lub z Panelu sterowania wybrać Zegar, język i region oraz Region i język). W pierwszym polu wyboru "Format" należy wybrać "Polski (Polska)". Należy również wejść w "Ustawienia dodatkowe" i nacisnąć przycisk "Resetuj". Na koniec wszystko trzeba potwierdzić wyborem klawisza Zastosuj.

Nie działa zapisywanie utworów

Należy zainstalować ostatnią aktualizację przez uruchomienie programu Wirtualne Jury przez kliknięcie w skrót w menu start, oraz wciśnięcie przycisku "Ściągnij i zainstaluj aktualizację". Opcjonalnie należy ściągnąć ten program zapisać w folderze, w którym zostało zainstalalowane Wirtualne Jury i uruchomić go.

Mikrofon nie działa

Mikrofony w zestawach Domowe Karaoke "Wirtualne Jury" są zakończone wtyczką TSR (Jack) mono 6.3mm. Do każdego mikrofonu dołączona jest również przejściówka na złącze 3.5mm. W przypadku gdy mikrofon nie działa (nagrywa się cisza zarówno w programie Domowe Karaoke jak i w Rejestratorze Dźwięków) należy upewnić się, że przejściówka jest wciśnięta do końca, tak jak na zdjęciu poniżej.

Brak możliwości nagrania dźwięku

Problem występuje w komputerach wraz z zainstalowanymi sterownikami karty dźwiękowej Realtek.

Konfiguracja karty dźwiękowej w systemie Windows XP

Należy upewnić się, że mikrofon działa prawidłowo w systemie operacyjnym. W tym celu należy uruchomić aplikację „Rejestrator dźwięku” przez menu Start -> Programy -> Akcesoria -> Rozrywka i kliknąć na odpowiednią ikonę. Po rozpoczęciu nagrywania, należy powiedzieć parę słów do mikrofonu i upewnić się, że słychać je przy odtwarzaniu nagranego pliku. Jeśli nagrana została tylko cisza należy ustawić w systemie domyślne urządzenie nagrywania. Dla Windows XP: menu Start -> Panel Sterowania -> Dźwięki i urządzenia audio. W zakładce audio wybieramy w panelu Nagrywanie dźwięku odpowiednie urządzenie domyślne. W przypadku kart Realtek High Definition Audio wybieramy „Realtek HD Audio Input”. 
 

Konfiguracja karty dźwiękowej w systemie Windows Vista

Należy upewnić się, że mikrofon działa prawidłowo w systemie operacyjnym. W tym celu należy uruchomić aplikację „Rejestrator dźwięku” przez menu Start -> Programy -> Akcesoria i kliknąć na odpowiednią ikonę. Po rozpoczęciu nagrywania, należy powiedzieć parę słów do mikrofonu i upewnić się, że słychać je przy odtwarzaniu nagranego pliku. Jeśli nagrana została tylko cisza należy ustawić w systemie domyślne urządzenie nagrywania: Menu Start -> Panel Sterowania -> Dźwięk. W zakładce Nagrywanie w sytuacji gdy, na liście znajduje się więcej, niż jeden mikrofon, wybieramy ten z przypisaną kartą Realtek High Definition Audio jako urządzenie domyślne.

Nie działa mikrofon. Nie słychać nagrywanego dźwięku.

Do prawidłowego działania mikrofonu wymagane jest by był on prawidłowo podłączony i skonfigurowany w systemie operacyjnym (głos musi dać się nagrywać programem Rejestrator Dźwięku dostępnym w grupie Akcesoria). Na komputerze powinny też być zainstalowane najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej.

Konfiguracja mikrofonu w systemie Windows XP.

Aby sprawdzić działanie mikrofonu w systemie Windows XP należy uruchomić 'Regulację Głośności' (menu Start -> Programy -> Akcesoria -> Rozrywka, lub dwukrotnie kliknąć na ikonie głośniczka na pasku zadań). Jeżeli w otwartym oknie nie widzimy suwaka Mikrofon (lub Microphone) należy otworzyć 'Właściwości' z menu 'Opcje' i na liście "Pokaż następujące sterowniki głośności" zaznaczyć okienko przy mikrofonie. Po zatwierdzeniu powinien zostać wyświetlony suwak odpowiadający za mikrofon. Ustawiamy następnie głośność ma maksimum oraz ewentualnie odznaczamy ikonę przy "Wycisz". Od tego momentu powinno być słychać z głośników głos z mikrofonu. Analogiczne czynności należy wykonać dla nagrywania (tzn. we 'Właściwościach' proszę zaznaczyć "Nagrywanie").

Konfiguracja mikrofonu w systemie Windows Vista.

W "Panelu sterowania" należy otworzyć "Dźwięki", w zakładce "Odtwarzanie" zaznaczyć "Głośniki" i wybrać ich "Właściwości". Następnie w zakładce "Poziomy" suwak odpowiadający za mikrofon należy ustawić na maksimum i kliknąć OK. Po przejściu do zakładki "Nagrywanie" należy zaznaczyć "Mikrofon" i wybrać "Właściwości". Następnie w zakładce "Poziomy" suwak "Mikrofon" należy ustawić na maksimum i kliknąć OK. UWAGA: Szczegóły powyższych instrukcji mogą się różnić w zależności od wersji systemu operacyjnego, rodzaju karty dźwiękowej i zainstalowanych sterowników.

 UWAGA:

 Mikrofon działa poprawnie w trybie mono. Aby to ustawić należy w parametrach karty dźwiękowej wybrać jeden kanał nagrywania lewy/prawy. W tym celu należy postępować zgodnie z procedurą zamieszczoną niżej: 

1. Start

2. Panel Sterowania

3. Dźwięki i urządzenia audio

4. Audio

5. Nagrywanie dźwięku

6. Głośność

7. Balans – Lewy/Prawy

Dodatkowo należy sprawdzić czy przejściówka została prawidłowo ("sztywno") umieszczona w wejściu mikrofonu (zwykle: różowe) na karcie dźwiękowej komputera.

Test sprawności zamieszczonego w zestawie mikrofonu można przeprowadzić podłączając mikrofon do wejścia liniowego (głośniki) i ocenić czy dźwięk jest odtwarzany prawidłowo. 

Po instalacji programu z serii Domowe Karaoke program nie uruchamia się poprawnie - wykonuje niepoprawną operację, wiesza się lub widać biały ekran.

Problem występuje, gdyż do poprawnego działania program wymaga zainstalowanych kodeków Windows Media Video, OGG oraz Adobe Flash, a instalator z nieznanych powodów nie mógł ich zainstalować automatycznie. Powyższe komponenty można pobrać stąd lub należy znaleźć na płycie z programem w katalogach redist/wmv9VCM, redist/flash i redist\ogg\ OggDS0996.exe, a następnie ręcznie zainstalować.

 1. Jeżeli po włożeniu płyty do napędu program uruchomił się błędnie (na przykład pokazuje się biały ekran) należy:
  • wcisnąć jednocześnie klawisze: Ctrl Alt Del
  • w Menedżerze zadań zaznaczyć aplikację Domowe Karaoke
  • wcisnąć przycisk Zakończ zadanie
  • w następnym okienku potwierdzić klawiszem Zakończ teraz
 2. Otworzyć folder Mój Komputer a następnie: - na ikonce napędu CD/DVD (podpisanej Domowe Karaoke) kliknąć prawym klawiszem myszki
  • z menu wybrać Eksploruj
 3. Wejść do folderu redist, na płycie, a następnie
  • wejść do katalogu redist/wmv9VCM i uruchomić program wmv9VCMsetup.exe
  • wrócić do folderu redist
  • wejść do katalogu flash - zainstalować komponent install_flash_player_10_active_x.exe
  • wrócić do folderu redist
  • wejść do katalogu ogg - zainstalować komponent OggDS0996.exe

Pojawiający się komunikat o błędzie w momencie przystąpienia do śpiewania wybranego utworu

Problem występuje w przypadku gdy na komputerze gdzie zainstalowane jest karaoke następnie zainstalujemy kodeki typu K-lite kodek pack. Aby rozwiązać problem należy wejść do folderu redist na płycie instalacyjnej, a następnie otworzyć katalog ogg i ponownie zainstalować komponent OggDS0996.exe.

Brak możliwości sterowania „Głośnością odsłuchu” i „Poziomem nagrania” w ustawieniach

System nie reaguje na przesuwanie suwaka w Domowym Karaoke Problem występuje w komputerach z systemem operacyjnym Windows XP wraz z zainstalowanymi sterownikami karty dźwiękowej Realtek. W celu naprawy problemu należy dokonać ustawień bezpośrednio w systemie operacyjnym. Aby sprawdzić działanie mikrofonu w systemie Windows XP należy uruchomić 'Regulację Głośności' (menu Start -> Programy -> Akcesoria -> Rozrywka, lub dwukrotnie kliknąć na ikonie głośniczka na pasku zadań). Jeżeli w otwartym oknie nie widzimy suwaka Mikrofon (lub Microphone) należy otworzyć 'Właściwości' z menu 'Opcje' i na liście "Pokaż następujące sterowniki głośności" zaznaczyć okienko przy mikrofonie. Po zatwierdzeniu powinien zostać wyświetlony suwak odpowiadający za mikrofon. Następnie ustawiamy głośność na żądany poziom oraz ewentualnie odznaczamy ikonę przy "Wycisz". Od tego momentu powinno być słychać z głośników głos z mikrofonu. Analogiczne czynności należy wykonać dla nagrywania (tzn. we 'Właściwościach' proszę zaznaczyć "Nagrywanie").

Suwaki do regulacji dźwięku są zawsze ustawione na zero lub nie pamiętają poprzednich wartości

Problem występuje w niestandartowych kartach dźwiękowych. Należy zaktualizować sterowniki karty dźwiękowej oraz płyty głównej pobierając je ze strony producenta. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany można wymusić wyłączenie regulacji dźwięku przez program Domowe Karaoke i pracować na ustawieniach z systemu operacyjnego. Można to zrobić edytując plik jack.dat. W tym celu należy nacisnąć Przycisk Start, następnie uruchom. W polu należy wpisać 

notepad C:\Program Files\Domowe Karaoke\Wirtualne Jury\jack.dat

W przypadku gdy program jest zainstalowany w innym folderze nalezy podać odpowiednią ścieżkę. Następnie w sekcji [MIXER] nalezy wszystkie zera zamienic cyfra 1.

[MIXER]
forceVistaSettings=1
disableSetVolume=1
disableSetMicVolume=1
disableSetRecMicVolume=1
disableSetMicMute=1
disableSetVolumeMute=1
disableSetWaveInMute=1
disableSetRecMicSelect=1

Potem trzeba zapisać plik naciskająć Ctr+S i wyjść z programu notatnik. Następnie uruchomić program ponownie.

Wsparcie techniczne

W przypadku problemów technicznych prosimy o zgłaszanie ich za pośrednictwem poniższego formularza. Rozpatrujemy tylko problemy zgłoszone tą drogą. W związku z tym prosimy o uważne wypełnienie formularza, w szczególności pola e-mail na który zostanie odesłana odpowiedź oraz dokładne opisanie problemu. Po wypełnieniu zgłoszenia prosimy o jego potwierdzenie za pomocą wysłanego na adres e-mail linku. Odpowiedź na zgłoszenie trwa do 7 dni roboczych

Imię i nazwisko

Adres e-mail

Zgłoszenie

System operacyjny

Program

Przepisz kod

token

wyślij ankietę

Instrukcje obsługi

Pobierz instrukcję obsługi DOMOWE KARAOKE [PDF: 1,75MB]

Płatnosci
DOMOWE KARAOKE - Regulamin | Polityka Prywatności
© 3e Software House & Interactive Agency 2004-2018
3e CS